Навчальний план (2019-2020)
У 2018-2019 навчальному році педагогічний колектив СЗШ № 27 працював над розв’язанням наступних проблем:
- Модернізація змісту навчання відповідно до загальноєвропейських стандартів;
- підвищення комп’ютерної грамотності при застосуванні інформаційних технологій;
- естетичне виховання та розвиток творчих здібностей школярів.
Ефективній роботі учителів сприяла чітко спланована робота школи в цілому та окремих її ділянок зокрема. Особлива увага приділялась вдосконаленню форм і методів роботи на уроках та у позаурочних заходах.
Шкільні методичні об’єднання організовували свою роботу за такими основними напрямками:
- оволодіння ефективними методами розвивального навчання;
- пошук нових шляхів розвитку творчих здібностей школярів;
- запровадження нестандартних форм роботи;
- впровадження нових технологій навчання;
- використання комп’ютерної техніки при організації навчально-виховного процесу;
- духовне збагачення учнів, виховання національної свідомості та патріотичних почуттів:
- самоосвіта вчителів;
- активна участь учнів та педагогічного колективу у житті району, міста;
- аналіз ходу та результатів інноваційної діяльності;
- подання пропозицій з поліпшення науково-методичної роботи в школі;
- встановлення і розвиток творчих зв’язків і контактів з аналогічними підрозділами в інших школах, з підрозділами вищих навчальних закладів в інтересах вдосконалення своєї роботи.
У школі складена система виховної роботи, яка на принципах гуманізму, демократизму, єдності сім’ї та школа забезпечує здійснення національного виховання, спонукає до утвердження педагогіки особистості, сприяє формуванню в учнів навичок самоосвіти, самоаналізу. Нинішні реалії вимагають переходу від пріоритетної цінності знань до пріоритетності індивідуального досвіду дитини, до пошуку шляхів формування її життєвих компетентностей.
Виховна робота була спрямована на створення належних умов для навчання, фізичного розвитку учнів, їх соціально-психологічної адаптації у суспільстві.
Сьогодні гостро виступають проблеми взаємин особистості й колективу, їх взаємовпливів, проблеми духовності молодого покоління, впливу мас-медіа на особистісне становлення дітей та проблеми виховання їх у сім’ї.
Враховуючи вищесказане, перед школою були поставлені такі завдання:
- Розвинути індивідуальні здібності, творчі задатки кожної дитини;
- допомогти особистості пізнати себе, самовизначитися, сприяти самореалізації;
- сформувати у школярів культуру життєдіяльності, високу духовність, яка дає можливість продуктивно будувати повсякденне життя, правильно визначати його лінії;
- формувати потребу здорового способу життя.
Протягом навчального року у школі проводилась робота з обдарованими дітьми. 10 учнів стали переможцями II етапу Всеукраїнських предметних олімпіад: Матійчук Соломія (11-А), Матійчук Вікторія (8-А), Нижник Маркіян (9-А), Твардовська Марія (10-А), Картавцева Вікторія (9-А), Трембецька Марта (9-А), Беззуб’як Євген (7-А), Солодських Катерина (11-А), Мурин Віктор (8-Б), Янкович Назарій (9-А). Учні школи: Матійчук Соломія, Матійчук Вікторія, Твардовська Марія, Солодських Катерина були учасниками III етапу Всеукраїнських предметних олімпіад. 58 учнів брало участь у Міжнародному математичному конкурсі “Кенгуру”, 14 учнів — у Міжнародному конкурсі «Левеня», 16 учнів – у конкурсі «Бобер». Учні школи взяли участь у Міжнародному конкурсі української мови ім.П.Яцика, у якому учениця 7-Б класу Нижник Христина та учениця 11-А класу Матійчук Соломія вибороли II місця. У II етапі мовно – літературного конкурсу імені Т.Шевченка учениця 7-Б класу Нижник Христина – II місце, учениця 8-Б класу Шумлянська Дарина – III місце. Мурин Віктор, учень 8-Б класу, став переможцем у міській Інтернет – олімпіаді з інформатики.
Активну участь учні школи брали у книжковому ярмарку «Форум видавців — дітям». Проведено тиждень читання української книжки, зокрема читання творів Т.Шевченка, І.Франка. Учні школи брали участь у відкритій першості міста та області «Крізь вогонь та воду», Ярмарку спорту, Ярмарку дозвілля.
Лідери учнівського братства брали активну участь у районних, міських та обласних заходах: фестивалі «Свято мужності», флешмобах до Дня захисника України, Дня Державного прапора, спільному виконанні Гімну представниками всіх шкіл міста, акціях «Серце до серця», «Незабудки пам’яті», «Корок щастя», літературному конкурсі «Слава Україні! Героям Слава!» тощо.
Вшануванню пам’яті людей, які загинули, відстоюючи демократичні права українців за краще майбутнє, був присвячений захід «День Гідності та Свободи». На вечір були запрошені: брат Юрія Вербицького Сергій, донька Уляна, його вчителька, однокласники, колеги по роботі. Не залишилися байдужими учні школи, вдивляючись у портрети героїв Небесної Сотні, згадуючи синів і дочок України, які загинули під час мирних акцій протесту. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблих.
Великого значення надавали члени педагогічного колективу розвиткові індивідуальних творчих здібностей кожного учня. Крім індивідуальних бесід з учнями, допомоги їм у підготовці до олімпіад, конкурсів, класні керівники проводили години тематичного спілкування, на яких спонукали учнів до розвитку їх навчальних знань і вмінь, а також формували потяг до творчості, естетичні смаки, прагнення удосконалювати свої здібності. Класні керівники максимально залучили учнів школи до участі в гуртках та секціях.
Немалого значення класні керівники надавали інформаційно-пізнавальним годинам: «Люди навколо тебе», 3 клас; «Про Героїв Крут», 4 клас; «До Дня Соборності України», 4 та 9 класи; «Що ти знаєш про історію свого міста?», 4 клас; «Про героїв УПА», 5 клас; Перша друкована книжка в Україні «Апостол», 6 кл.;«Голодомор 1932-1933 рр.», «Сучасна молодь: цінності та пріоритети», 10 клас, «Герої не вмирають», 1-11 класи (вшанування героїв Небесної Сотні).
Юні художники брали участь у районних та міських конкурсах малюнків:«Увага! Діти на дорозі!», «Купуй Львівське», «Птах року», «Герой-рятівник року», «Казковий Львів», «Охорона праці очима дітей», «Очима дитини про бюджет країни» тощо.
Проведено загальношкільні виховні заходи: День вчителя, Шевченківські дні, День пам’яті Героїв Крут, Свято Матері, Свято рідної мови, літературно-музичну композицію до дня народження Лесі Українки, День утворення ЗУНР, Святкові вертепи, Свято казки, Свято Букваря, Свято останнього дзвоника, День пам’яті Чорнобильської трагедії, День Гідності та Свободи, День героїв Небесної Сотні, конкурси, брейн-ринги, КВК тощо. Проведено зустрічі з поетесою Марією Людкевич, працівниками обласної дитячої бібліотеки, артистами театру ляльок. Усі заходи були організовані на високому рівні, що викликало зацікавлення та схвалення учнів та батьків.
Методична робота з педагогічними кадрами школи у 2018–2019н.р. проводилася відповідно до плану роботи школи та плану методичної ради, з метою реалізації навчально-методичних проблем школи. Так, проведено засідання методичної ради школи на теми: «Аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік та завдання методичної служби на новий навчальний рік»,«Затвердження планів роботи шкільних методичних об’єднань та планів роботи з обдарованими та учнями низького рівня навченості», «Про хід проведення шкільних предметних олімпіад»,«Проблеми викладання комп’ютерних технологій та іноземних мов у початкових класах», «Про роботу з молодими вчителями школи»,«Обговорення стану взаємовідвідування уроків учителями», «Про хід проведення атестації учителів школи», «Про стан ведення факультативних занять учителями», «Про роботу вчителів над втіленням проблеми школи».
Протягом року плідно працювали методичні об’єднання учителів. Відбувалися заняття з обміну досвідом, відвідування уроків учителями, робота з документацією. Надавалась кваліфікована допомога молодим учителям. Робота спрямовувалась на підвищення фахового рівня педагогів школи, впровадження інноваційних технологій навчання та вдосконалення методики оцінювання навчальних досягнень учнів. Проводилася пропаганда передового педагогічного досвіду. Було організовано круглі столи для споріднених кафедр з актуальних питань методичної роботи. Більшість вчителів школи проходять курсову перепідготовку в ЛОІППО за кредитно-модульною системою. З метою забезпечення наступності у роботі, зміцнювався зв’язок між початковою та середньою ланками навчання. Робота методкабінету була спланована з урахуванням основних напрямків діяльності школи в цілому та шкільних методичних об’єднань зокрема. Вчителі продовжували поповнювати навчальні кабінети роздавальними та дидактичними матеріалами, наочністю, методичними розробками, підручниками та навчальними посібниками.
Продовжували роботу предметні методичні об’єднання вчителів: математики, інформатики та фізики, природничо-гуманітарного циклу (хімії, біології, географії, історії), зарубіжної літератури, української мови та літератури, іноземних мов, предметів художньо – естетичного циклу, фізкультури та Захисту Вітчизни, вчителів початкових класів. Особливо слід відзначити роботу таких голів методичних об’єднань: Ониськів О.Я., Василик О.Б., Гіщак Л.А. Організовано пройшли круглі столи на тему: «Трансформація інноваційних ідей у педагогічну практику на основі Державного стандарту базової середньої освіти», «Роль класного керівника у формуванні творчого працездатного колективу учнів». Цікаво та змістовно пройшли семінари-практикуми на тему: «Освітня траєкторія особистісного розвитку педагога», «Створення сприятливого мікроклімату в педагогічному колективі – основа творчого зростання вчителя». Працювали постійно діючі проблемні семінари та педчитання з проблем: формування вчителем творчого підходу до уроку, методика подолання труднощів у навчанні, робота з обдарованими дітьми, „Ідеї школи В.Сухомлинського”, „Комунікативна діяльність учителя, етикетні особливості мови, педагогічна етика”, „Нові технології в освіті (інформаційні освітні технології)”, „Психолого-педагогічні методи вивчення особистості”. Проведено методичний тиждень на тему: «Якість роботи вчителя — успішність учнів», майстер-клас «Методика розв’язання олімпіадних завдань з математики», проведено тиждень ініціативи та творчості молодих учителів «Перша сходинка до педагогічного Олімпу». Відбувся творчий звіт методичного об’єднання вчителів початкових класів з питань удосконалення розумового розвитку школярів, формування навчальних умінь і навичок. Упродовж року працював постійно діючий психолого-педагогічний семінар «Сходження до особистості» (середня та старша школа). Проведено науково-практичну конференцію на тему: «Нові технології в освіті (інформаційні освітні технології)» та диспут «Формування самоосвітньої компетентності педагога та учня».
У 2018-2019 навчальному році пройшли чергову атестацію 6 педагогічних працівників. З них підвищено кваліфікаційну категорію 4 учителям. Надано педагогічне звання «старший учитель» – 2 педагогам. Під час атестації відбулися творчі звіти педагогів з використанням комп’ютерної техніки, відкриті уроки та виховні заходи. Вивчено й узагальнено досвід роботи вчителів: Гайдук І.І., Куліш Н.Ю., Рошко Г.В.
З 2006-2007 н.р. у школі запроваджено поглиблене вивчення іноземних мов. Учні 2-11 класів поглиблено вивчають англійську мову, з 5 класу введено другу іноземну мову – німецьку.
Продовжувалась співпраця педколективу школи з Львівським міським та обласним екологічними центрами, МКМЦ «Галицьке юнацтво», обласним та міським центрами науково-технічної творчості, інституті підприємництва та перспективних технологій при Національному університеті «Львівська політехніка».
Активну участь у шкільному житті брав батьківський комітет. Його допомога була відчутна під час проведення позакласних заходів, екскурсій, у зміцненні матеріальної бази школи.
Організовано завершився 2018-2019 навчальний рік. За результатами державних підсумкових атестацій учні 4-х, 9-х, 11-х класів показали, в основному, достатній та високий рівень знань.
Завідувачі кабінетами та класні керівники провели роботу з ремонту класних приміщень, оновлення меблів та наочності.
Разом з тим, у роботі школи протягом 2018-2019 навчального року були певні недоліки:
- Не всі вчителі докладали належних зусиль щодо високої ефективності проведення уроків, позакласних заходів, роботи предметних гуртків;
- окремі класні керівники мало уваги приділяли стану відвідування учнями занять;
- не завжди активними у роботі були вчителі художньо-естетичного циклу;
- окремі вчителі були пасивними у шкільному житті, не залучали учнів до участі у виховних заходах;
- мали місце порушення учителями трудової дисципліни;
- декотрі класні керівники недобросовісно ставились до проведення виховних годин;
- не використані можливості вдосконалення роботи з талановитими, обдарованими учнями, зокрема недостатньо проводилась робота із залучення дітей до участі у Всеукраїнських конкурсах «Колосок», «Бобер», «Соняшник» та WEB-олімпіадах;
- не вдалося повністю позбутися суб’єктивізму в оцінюванні знань, умінь та навичок учнів, виставленні тематичних та семестрових оцінок;
- трапляються порушення вимог до ведення шкільної документації;
- не всі класні керівники домоглися єдності вимог родинного і шкільного виховання дітей;
- недостатньо проводилась робота зі збереження та зміцнення матеріальної бази школи.
У 2019-2020 н.р. робота педколективу буде спрямована на виконання Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», реалізацію «Національної доктрини розвитку освіти України до 2025 року», Національної стратегії розвитку освіти в Україні до 2021 року, програми Правової освіти населення, Концепції національно-патріотичного виховання.
У навчально-виховному процесі домінуватиме проблема, над якою працює школа:
- Модернізація змісту навчання відповідно до загальноєвропейських стандартів.
- Підвищення комп’ютерної грамотності при застосуванні інформаційних технологій.
- Патріотичне виховання.
- Розвиток творчих здібностей учнів.
План роботи Батьківської Ради СЗШ № 27 м. Львова на 2019 – 2020 навчальний рік
Вересень
- Про підсумки навчально-виховного процесу у 2018-2019 н.р. та завдання на 2019-2020 н.р.
- Організація роботи з дітьми соціально-незахищених категорій, дітей вояків АТО та дітей, переміщених зі східних областей України.
Грудень
- Організація дозвілля школярів у позаурочний час.
- Стан організації харчування учнів у шкільній їдальні.
Квітень
- Організація літнього відпочинку та оздоровлення учнів.
- Надання матеріальної допомоги дітям, що потребують.
Тематика навчально-просвітницької роботи з батьками у 2019-2020 навчальному році:
№ з/п | Зміст | Термін виконання | Відповідальні | Відмітка про виконання |
1. | Способи протидії агресії та насиллю у підлітковому середовищі. Поняття булінгу | Вересень | Заступник директора з виховної роботи, соціальний педагог | |
2. | Шкідливість уживання неповнолітніми психотропних речовин | Грудень | Шкільний психолог | |
3. | Захист дітей від кримінальних небезпек | Лютий | Заступник директора з виховної роботи, вчитель правознавства | |
4. | Підсумки навчального року та орієнтири розвитку дитини. | Квітень | Заступник директора з виховної роботи, класні керівники |